XVI Mercedesem po Wiśle Classic Days: 31 maja – 2 czerwca 2019.

57 wyś. Strefa Wsparcia Autora

XVI Mercedesem po Wiśle Classic Days: 31 maja – 2 czerwca 2019.

W tym roku już po raz szesnasty w Płocku odbędzie się „Mercedesem po Wiśle Classic Days”. Tym razem bazą imprezy, która gromadzi entuzjastów marki Mercedes-Benz nie tylko z całej Polski, ale i zza granicy, będzie wspaniale położony Zamek Książąt Mazowieckich. Prezentacja pojazdów z kolei odbędzie się na Wzgórzu Tumskim.

Mercedesem po Wiśle Classic Days to impreza z wieloletnią tradycją, co nie przeszkadza organizatorom niemal co roku zmieniać jej scenariusz. Jedynym wspólnym mianownikiem jest to, że odbywa się w Płocku skutecznie promując miasto. Objął ją Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Pan Andrzej Nowakowski. W tym roku motywem przewodnim będzie 40-lecie Mercedesa G.

W sobotę, 1 czerwca początek MPW będzie miał miejsce na zrewitalizowanym Bulwarze Wiślanym, gdzie zlokalizowana będzie recepcja imprezy. Następnie zabytkowe Mercedesy przejadą zabytkową ulicą Mostową i będą wystawiane na płockim Wzgórzu Tumskim. Tam też odbędzie się oficjalne otwarcie XVI Mercedesem po Wiśle, statyczna prezentacja pojazdów i zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego oraz wizyta uczestników na Jarmarku Tumskim. Dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedesa.

Na sobotni wieczór zaplanowano galę w Zamku Książąt Mazowieckich połączoną z rozdaniem nagród i uroczystą kolacją. Uczestnikom będzie przygrywał Boba Jazz Band.  W niedzielę po śniadaniu odbędzie się wspólny wyjazd plenerowy i loteria „Ślepy Los”, która zakończy oficjalnie imprezę.

Gospodarzem imprezy jest Gmina – Miasto Płock. Zlot wspierają Mercedes-Benz Polska i Mercedes-Benz Auto Forum a więcej informacji znajdziecie – tutaj.

Foto: Dominik Dziecinny

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej