Alpiny w Topaczu.

7,9K wyś. Strefa Wsparcia Autora

Od 25-27 sierpnia 2023 roku, podczas X edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się II Międzynarodowy Zlot Alpine. Dzięki Alpine Pietrzak, polskiemu importerowi marki, miłośnicy Alpine zobaczą tu zarówno historyczne, jak i najnowsze modele, w tym Alpine A110 R.

Wśród klasyków oko będzie cieszyć model A110 1300S Works, z 1965 r., za którego kierownicą w 1969 i 1970 roku rywalizował polski kierowca rajdowy, Krzysztof Komornicki i jego pilot Błażej Krupa. Inną perełką będzie A110 1800 Gr. IV „1973 Alpine Rally”, w którym m. in. przypieczętowano mistrzowski tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC w 1973 r. Nie sposób będzie przejść obojętnie obok Alpine-Renault A110 1800 Gr. IV „Morocco Rally 1974” – „zwycięzcy” Rajdu Maroka w 1974 r., na starcie którego stanęły dwa fabryczne Alpine-Renault A110 1800.

X edycja MotoClassic Wrocław to wyjątkowa impreza motoryzacyjna, organizowana w sercu Dolnego Śląska, która ponownie odbędzie się na Zamku Topacz. – MotoClassic Wrocław to już kultowa impreza pasjonatów motoryzacji z całej Polski i nie tylko. Po sukcesie I Międzynarodowego Zlotu Alpine nie mogliśmy nie kontynuować tej tradycji. Druga edycja tego wydarzenia to szansa lepszego poznania historii marki Alpine, najnowszych modeli i wymiany doświadczeń dotyczących sportowej jazdy. „Wierze, że z każdą kolejną edycją będzie nas coraz więcej” – mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Pietrzak.

Tekst: Alpine Pietrzak

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej