Stara drużyna, nowi gracze.

31 wyś. Strefa Wsparcia Autora

Stara drużyna, nowi gracze.

Kilka już razy o nich wspominałem na łamach Lajkonika, ale nie było do tej pory okazji do spotkania. Nic dziwnego, nowa redakcja ruszyła w środku pandemii. Ostatnio wreszcie się spotkaliśmy i teraz wracam do sprawy.

Uważni czytelnicy prasy poświęconej klasykom na pewno zauważyli, że rok temu magazyn „Classic Auto” stracił część swojej ekipy. Czterech chwatów postanowiło zmienić coś w swoim życiu i rozpocząć też działanie na własną rękę. Pojawili się nowi gracze w internecie.

Miałem w tym wszystkim wiele szczęścia bo jeden z ostatnich materiałów jakie dla CA przygotował Kamil Pawłowski z fotografem Rafałem Andrzejewskim uwiecznił moje Autobianchi. Z czego się cieszę, bo obecnie ich twórczość znajdziecie tylko w internecie.

Piszę „tylko”, ale to chyba „aż” bo dzisiaj internet wydaje się podstawowym źródłem wszystkiego. Inna sprawa, że gdzieś tam się skrycie tęskni za papierowym magazynem, ale i ta oldskulowa tęsknota powoli przemija.

Zespół dawnego CA po odejściu z miesięcznika zniknął na jakiś czas z horyzontu, ale powrócili właśnie wiosną 2020 z zupełnie nowym projektem pod nazwą Movendus. I właśnie o to zapytałem ostatnio Kamila znanego powszechnie jako redaktor Bubu.

Wszystko znajdziecie w naszej rozmowie, ale warto podkreślić, że nowy portal zajmuje się radością jaką daje obcowania ze starszą motoryzacją i pełen jest wspaniałych road tripów i nawiązań kulturowych w klimacie dawnego CA. Nie brakuje tu też klimatycznej fotografii.

Polecam wszystkim lekturę Movendusa bo nie dość, że cieszy oko to jeszcze napełnia nadzieją, że młodsze pokolenie nie zapomina historii ani sztuki ciekawego pisania. A już mi się wydawało, że te kwestie powoli schodziły na dalszy plan.

Zapraszam do obejrzenia rozmowy z Kamilem Pawłowskim z redakcji „Movend.us”

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej