Z niejakim zażenowaniem obejrzałem niedawno film „Ford vs Ferrari”. Historię modelu GT i rywalizacji w LeMans znałem, ale zawsze miło obejrzeć jak to sobie ktoś zmyślnie poukładał i pięknie sfilmował. Tylko, że nie.

Carrol Shelby miał dla Forda zrealizować program wyścigowy aby pobić Ferrari w LeMans i pokazać światu dominację niebieskiego owalu. Nie tylko pod supersamem, ale również w sporcie samochodowym z najwyższej półki. I nikt nie kwestionuje, że tego Shelby dokonał.

Film jest niestety napakowany rażąco sztucznymi efektami sztucznymi (wiem, dziwnie brzmi, ale jak inaczej opisać te komputerowe) a do tego jest w wielu przypadkach tak naiwnie poprowadzony, że nawet Matt Damon (aka Jason Bourne) nie był w stanie nic mu pomóc.

Podobnie sprawy miały się z tym Chryslerem. Daytona to jeden z najgorszych samochodów w historii motoryzacji a dodanie mu koni i naklejenie na drzwiach nazwiska znanego samochodowego tunera nie pomogło ani na milimetr (czy tam cal).

Daytona Shelby pozostaje oczywiście modelem interesującym dla kolekcjonera, wszak wiele tego się nie znajdzie. Wydaje się więc, że auto powinno trafić również do miłośnika marki. Każdy inny nabywca, zwłaszcza ten nastawiony na sportowy charakter samochodu, będzie rozczarowany.

 

Chrysler Daytona Shelby

Rocznik: 1989

Cena: 13 999PLN

Kontakt: 530 520 580

Link

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

2000MX-5Mazda
1991318ISBMW
2000S4 B5Audi
2002S2000Honda

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej