Koziczka.

O zaletach pierwszej generacji Pandy nie ma się nawet co rozpisywać, są chyba dla każdego oczywiste. Natomiast wersja 4×4 otwiera przed miłośnikiem modelu zupełnie nowe perspektywy.

Pudełkowata Panda jest jakby stworzona do jazdy terenowej. Pod wieloma względami pozycja za kierownicą nie ustępuje tej z klasycznego Land Rovera a możliwości kontrolowania ustawienia pojazdu względem podłoża wydają się nawet większe.

Fiat podszedł bardzo na serio do konstrukcji Pandy 4×4. Do tego stopnia, że opracowanie napędu zlecił austriackiemu Steyrowi a to już nie lada fachowcy, bo przecież przez lata składali np. Mercedesy Wolf dla armii i G klasy dla bulwarowych mistrzów parkowania.

Takie zaangażowanie miało swoje uzasadnienie. 4×4 miała być modelem dla wielu odbiorców użytkujących samochody w północnych rejonach Włoch. Napęd 4×4 miał tam być nie tyle dodatkową atrakcją co podstawą i gwarancją dojazdu w niedostępne rejony.

Tak się stało i te auta widywane są tam do dzisiaj. Co ciekawe, Pandy 4×4 trzymają mocno cenę. Do tego stopnia, że zdarza się już widywać samochody drugiej generacji z fabryki w Bielsku, które oferowane są w podobnych, co Jedynka, pieniądzach.

Nie wypada mi nie wspomnieć, że swoją wersję 4×4 miała też Lancia Y10 czyli moje Maleństwo. Praktycznie identyczna napędowo, Lancia była bardziej luksusowym samochodem i z tego głównie powodu nie znalazła zbyt wielu odbiorców wśród włoskich rolników.

 

Fiat Panda 4×4

Rocznik: 1991   

Cena wywoławcza: 8 800PLN

Telefon: 883 658 611

Link

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

2000MX-5Mazda
1991318ISBMW
2000S4 B5Audi
2002S2000Honda

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej