Dane pojazdu

Typ pojazdu: Osobowe

Marka: Volvo

Model: 850

Rocznik: 1991

Nadwozie: Sedan

Stan: Dobry

Cena: 10 990PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

Czy wyjdzie z cienia?

Awangardowe onegdaj Volvo, od dobrych kilku lat nie może przebić się do strefy cen dostępnych swobodnie dla modeli serii 700 i 900. Czy tylko brak tylnego napędu hamuje awans modelu 850?

Kilkanaście takich samochodów przewinęło się na tych łamach przez ostatnich, prawie już 10, lat. Cóż z tego, skoro cena wciąż pozostaje niska. Relatywnie niska jak na Volvo, niska jak na duże Volvo. Tak, jakby ten model kompletnie nie mógł się ponownie odnaleźć na rynku.

850 nie jest jedynym przykładem sporej limuzyny, której nikt nie szuka. Citroen XM, Renault Safrane czy Fiat Croma to kolejne przykłady. Zza tej kurtyny wychylają się ostatnio, coraz odważniej, Saab 9000 i Alfa 164. Dominują jednak w tej klasie Mercedes, BMW, VW i Audi.

Nie da się wymyśleć, co takiego mają niemieckie samochody, czego brakuje tym innym. Da się natomiast, z całą pewnością, stwierdzić, że 850 było ważnym w dziejach marki modelem. Ja z kolei, czego dawałem nieraz świadectwo, mam do niego duży sentyment.

Jeszcze w czasach „Motomagazynu” testowałem prototypowe kombi 850 na dalekiej północy Szwecji. Był to czas, kiedy w Polsce nie mieliśmy kart kredytowych, a w samochodzie skończyło mi się paliwo. Spałem z twarzą pokrytą szronem, byle doczekać do rana, dogrzewając się resztkami benzyny.

Co tu dużo mówić, 850 uratowało mi życie i szanuję ten wóz. Za charakterny, pięcio cylindrowy silnik, świetną skrzynię biegów, bardzo komfortową kabinę i wygodne fotele. Co prawda, mówią, że to Volvo ma najlepsze fotele, ale te w Saabie są jednak lepsze.

No cóż, wypada chyba jeszcze poczekać na czas, który dla 850 nadejdzie. Tylko, czy na pewno tak będzie. Dla Safrane, wydaje się już definitywnie stracony, a pozostali koledzy ze strefy cienia, również niespecjalnie rokują.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

2000MX-5Mazda
1991318ISBMW
2000S4 B5Audi
2002S2000Honda

1 komentarz

Albo, albo. – Likonic.pl 2021-11-06 - 21:09

[…] czas temu, będzie spokojnie ponad rok, pytałem o zwyżkowe możliwości modelu 850 – tutaj – i niestety nie wyglądało to zbyt dobrze. Tymczasem, okazuje się, że ceny ładnych […]

Reply

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej