Celebryta.

Musiało do tego dojść. Nie, nie stałem się celebrytą, ale dochodzimy w mojej motoryzacyjnej pamięci do czasu kiedy taki Chevrolet był moim właściwie codziennym środkiem lokomocji. I to są całkiem miłe wspomnienia.

Większość ludzi zapytana o motoryzację amerykańską wskaże natychmiast Corvette, Mustanga a w najgorszym razie pickupy. Natomiast prawda jest taka, że to właśnie auta pokroju Celebrity (a dzisiaj vany) odwalają w USA codzienną robotę.

Ironicznym zatem jest nazwanie takiego pojazdu w sposób, który być może prowokuje do skojarzeń z Radkiem Majdanem czy inną znaną postacią, która w Polsce wiąże się z takim określeniem. Chyba, że mamy wtedy obraz rzeczonego byłego bramkarza wynoszącego właśnie śmieci czy obierającego cebulę.

Celebryctwo to jednak pokazywanie się i pokazywanie siebie w kontekście sytuacji związanych z czymś nieziemskim niemal, a w każdym razie mocno odrealnionym. Jak wakacje w Meksyku w środku pandemii kiedy większość ludzi zwyczajnie próbuje związać koniec z końcem.

Zakładam, ze każdy kraje jak mu materii staje i winni ci co im w tej dziedzinie wychodzą braki niż ci z nadmiarem. Tak już sobie bowiem zapracowali więc nie ma co zazdrościć. Z samochodami jest podobnie, najlepiej jak każdy pojedzie tym, na co go naprawdę stać.

W tym przypadku, a jest to kolejny samochód z silnikiem V6 pod maską w tym tygodniu, Celebryta jest raczej budżetową propozycją zważywszy na powodzenie tzw. amcarów i ceny starszej motoryzacji. Nie nazwałbym tego modelu klasykiem, głównie ze względu na własne wspomnienia, ale z pewnością polecę go każdemu, kto ma smaka na… Maka 😉.

 

Chevrolet Celebrity

Rocznik: 1984                   

Cena wywoławcza: 11 500PLN

Telefon: 519 651 270

Link

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

2000MX-5Mazda
1991318ISBMW
2000S4 B5Audi
2002S2000Honda

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej