Dane pojazdu

Typ pojazdu: Osobowe

Marka: Ford

Model: Taunus 12M

Rocznik: 1960

Nadwozie: Coupé

Moc: 50 (KM)

Stan: Dobry

Cena: 14 300PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

za rok 60-te urodziny.

Jeśli komuś lata 60. wydają się relatywnie nieodległe to widocznie sam z tamtej epoki się wywodzi albo dawno nie widział auta z tych lat.

Jednak wiek samochodu to jedno a fakt, że przez cały ten czas pozostawał w jednych rękach, to zupełnie co innego. Dlaczego tak uważam? Musi być coś niesamowicie wciągającego w tak, w sumie, niepozornym pojeździe, że jego właściciel uznaje Taunusa za absolutnie wystarczający samochód. A za szybami przewija się w międzyczasie sześćdziesiąt lat.

Taunus, jak Taunus, po prostu samochód do jazdy. Na pewno urokliwy, na pewno dychawiczny. I nie tylko na dzisiejsze czasy ale i na okres, z którego pochodzi. Wiadomo, świat widział już wtedy auta i ponad 300 konne, ale w normalnych, codziennych autach, moc powyżej 50 koni nie była wcale taka rzadka ani szokująca. Na tym tle Ford na pewno nie błyszczy.

Nadrabia estetyką chociaż nie stylistyką. Brakuje mu zwyczajnie szaleństwa modelu np. Anglia. Jest grzeczny i poprawny. Taki Ford, jakiego Niemcy oczekiwali. I inni mieszkańcy Europy też. Podsumowując, to nie jest szatan do dynamicznej jazdy ale biorąc pod uwagę metrykę, taki Taunus może niejednego zaskoczyć.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej