Dane pojazdu

Typ pojazdu: Osobowe

Marka: Mercedes-Benz

Model: 190E BRABUS 3.0

Rocznik: 1988

Pojemność: 3000 (cm3)

Nadwozie: Sedan

Moc: 215 (KM)

Stan: Bardzo dobry

Cena: 84 950 EUR

Link do oferty:

tutaj

To właśnie w tamtym okresie powstał, ale i praktycznie zwinął się, cały przemysł tuningowy. To, że dzisiaj możemy zamówić Mercedesa z wielkim „B” na atrapie chłodnicy, to już czysty marketing. Większość zmian wprowadza się z poziomu komputera i nie ma to już nic wspólnego z fantazją, a nieraz i kiczem, który pozostał na zawsze a latach 80.

Wydawać by się mogło, że to wszystko było dawno, ale przecież nie. Lata 80. dla Polaków to okres jakby całkowicie przeciwny. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że cały ten okres w polskim kalendarzu to jakby jedna szara dziura. Jak to jednak bywa, również w tym szarym czasie, ludzie żyli, bawili się i snuli plany na przyszłość. Natomiast nie było w tych planach, albo niezmiernie rzadko był, taki Brabus jak ten na zdjęciach.

Samochód z 1988 roku, czyli schyłkowych „ejtisów”, z fabryki wyjechał z silnikiem 2.6, ale natychmiast został przetransportowany do Brabusa. Tam już zrobili z nim porządek, a zaczęli od rozwiercenia silnika do pełnych trzech litrów pojemności, bo kto to widział takie niepełne wartości. Te zabiegi dały baby Benzowi moc 215 koni, z którymi mógł pociągnąć do prędkości 240km/h a uzyskany moment obrotowy przebijał wartości uzyskiwane przez modyfikowany u Coswortha silnik 2.3 16v.

Żeby podkreślić szlachetne, tuningowe pochodzenie tego Mercedesa, Brabus dorzucił tutaj stylowe, chociaż dzisiaj budzące uśmieszek politowania, trójramienne felgi w obowiązkowej czerni. Na zdjęciach z wnętrza widać też smaczki jak cyfrowy wyświetlacz temperatury oleju silnikowego, dumnie widniejący na samym środku deski rozdzielczej W201. Wypasu dopełnia skórzana tapicerka, ale tę uszył już pierwotny producent.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej