Serial policyjny.

36 wyś. Strefa Wsparcia Autora

Serial policyjny.

Ktokolwiek miał świadomy dostęp do telewizora w latach 80. ten musi kojarzyć ten wóz. Grał we wszystkich brytyjskich serialach policyjnych a było ich wtedy niemało w naszej tv. Inna sprawa, że wszystko gasił „Posterunek przy Hill Street”.

Nie musimy się filmowo zgadzać, ale chyba jasne jest, że lepiej w akcji wyglądają jadące bokami amerykańskie radiowozy niż brytolski przecinak. Należy jednak podejrzewać, że w kwestii skuteczności pościgu sprawy mają się dokładnie odwrotnie.

Inna sprawa, że pod maską SD1 znajdziemy silnik, który w swoim czasie zmotoryzował skutecznie połowę tamtejszych modeli a jego pochodzenie tkwi korzeniami jeszcze w przywiezionym z USA silniku V8 z Buicka.

Rover wygląda obłędnie, nawet dzisiaj, w policyjnych barwach prezentował się groźnie, ale przede wszystkim wygląda jakby miał dogonić wszystko co jeździ. Brytyjczycy lubują się w hodowli psów, zwłaszcza myśliwski. SD1 zaś to taki chart świata motoryzacji.

Poniżej brytyjski dokument o policyjnej akcji takimi właśnie Roverami. Dokumentalne zdjęcia z epoki, wszystkie nasze ulubione lajkoniki a w centrum akcji… wątroba od dawcy.

 

Rover SD1

Rocznik: 1982

Cena wywoławcza: 14 900PLN

Kontakt: 693 825 459

Link

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej