Dane pojazdu

Typ pojazdu: Osobowe

Marka: Nissan

Model: Pao

Rocznik: 1989

Nadwozie: Hatchback

Stan: Dobry

Cena wywoławcza: 43 000PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

O tym kierunku już rozmawialiśmy w jednym z podcastów „Trzy Cylindry” – tutaj – i trzeba przyznać, że obok niezwykle popularnego kierunku „restomod” to jedyne o czym we współczesnej motoryzacji jeszcze warto mówić.

Przepis na pojazd „neo retro” jest prosty: bierzesz proporcje, klimat, kolorystykę i stylizację z przeszłości, nakładasz to wszystko na nowoczesną mechanikę (wiadomo, nikt nie lubi żeby mu paliwo śmierdziało czy elektryka siadała) i gotowe. Potem to już tylko marketing.

Ba, żeby to było aż tak proste to wszyscy odnosiliby na tym obszarze sukces, a bryluje w nim praktycznie tylko Fiat (500) i Ford (Mustang) bo Niemcy z Mini nie potrafili oprzeć się gigantomanii a inni Amerykanie też nie.

Podobnie ma się rzecz na rynku jednośladów, praktycznie tylko Włosi mają tu coś do powiedzenia, chociaż dział motocykli BMW bardzo chciałby dogonić ich wyniki sprzedaży, ale wiadomo, jednośladami raczej się nie zajmujemy.

No i Japończycy, którzy zawsze chętnie podchwycą cudzy pomysł. W tym przypadku Nissan i trzeba przyznać, że Pao bardzo ciekawie zinterpretował trend, chociaż nie odwoływał się do żadnego z modeli marki z przeszłości.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej