Dane pojazdu

Typ pojazdu: Osobowe

Marka: Austin Healey

Model: 3000 BN7

Rocznik: 1959

Nadwozie: Kabriolet

Stan: Dobry

Cena: 254 000PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

Mille Miglia w garażu.

Fascynacja nie mija. Ani chęć do sportowej jazdy w naprawdę wielkim stylu. Na szczęście, okazji do tego nie brakuje, ani sprzętu.

W rajdach historycznych, a do takich kwalifikują się maszyny takie jak zielony (o, pardon, British Racing Green) Austin-Healey, wymagane jest odpowiednie pochodzenie. Nie, nie chodzi wcale o to, żeby samochód był odpowiednio szlachetny czy z tzw. dobrego domu. Musi natomiast, mieć w dokumentacji FIA, udowodnione starty takiego modelu w imprezach sportowych w przeszłości, potwierdzone odpowiednimi wpisami homologacyjnymi.

Wielu potencjalnych ścigantów dziwi się takim wymogom. W końcu, na zdrowy rozum, jak co stare i w dobrej kondycji, to powinno nadawać się do sportu. Okazuje się, że nie. Jeśli samochód, odpowiednik tego, którym się interesujemy, nie startował w przeszłości i nie ma na to stosownej dokumentacji, możemy spokojnie postawić go sobie w garażu lub używać do defilowania na imprezach typu „cars and coffee”.

Na szczęście, zielony (o, pardon, British Racing Green) Austin Healey, widnieje na liście FIA – tutaj, więc z powodzeniem nadaje się do startów. Oczywiście, trzeba go będzie przygotować do wymogów homologacji, ale zakup i przygotowanie tego wozu to już pierwszy właściwy krok na drodze do wspaniałej motoryzacyjnej przygody.

Wideo

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej