Magiczne trzy litery.

30 wyś. Strefa Wsparcia Autora

Magiczne trzy litery.

Były takie czasy kiedy ludzie nie znali pojęcia GTi. Znali za to pojęcie „muscle cars”. Po kryzysie naftowym z początku lat 70. te drugie zaczęły być jednak wypierane przez te pierwsze. I ten trend trwa do dzisiaj.

Prawdę mówiąc, był taki czas kiedy znaczek GTi był zagrożony niczym dzisiaj Koala w Australii. Okazało się, że w uregulowanym świecie, nie ma miejsca (albo jest go coraz mniej) na wybryki i szaleństwa za kierownicą. Szczęśliwie, udało się ten trend ostudzić i każdy kolejny Golf jest też jako GTi.

Mało tego, choroba tych trzech liter rozprzestrzenia się od czasów pierwszego Golfa GTi. Dzisiaj takie samochody mają Francuzi, Włosi mieli je od zawsze a chcą je oferować nawet Koreańczycy. Tak, japońskie GTi nie będą pominięte, włącznie z niepoprawnym politycznie Yarisem GR, który właśnie wjechał do salonów Toyoty.

Widać więc, że coś nas jeszcze – ludzkość – potrafi zakręcić. I niekoniecznie jest to noszenie krawatów w grochy. Dla tych, którzy cenią sobie moc dostępną pod podeszwą prawego buta, wciąż jest GTi i pozostaje mieć tylko nadzieję, że ta sytuacja nie zmieni się wcale.

Fanatykom VW pozostawiam debatę nad oryginalnością wersji Pirelli i sensownością ceny. Jak dla mnie, może być, chociaż osobiście nie jestem mega fanem przaśności tej generacji Golfa. Ukłony.

Volkswagen Golf GTi Pirelli

Rocznik: 1983

Cena: 55 900PLN

Kontakt: 601 877 308

Link

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

2 komentarze

Trevi 2020-01-17 - 19:04

Cena szokuje..

Reply
Marcin Suszczewski 2020-01-17 - 19:14

Fakt ;)

Reply

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej