Dane pojazdu

Marka: Porsche

Model: 911S Jubilee

Rocznik: 1974

Cena: 715 000PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

Ładne Porsche 911 zawsze przykuwa oko a ten pochodzi z niewielkiej serii jubileuszowej zbudowanej dla uczczenia 25-lecia modelu 356, pierwszego sportowego modelu marki. Przy czym nie wszystko w tym srebrnym egzemplarzu zgadza się z oryginalnym „Jubilee”, ale zaraz pokrótce wyjaśnię dlaczego to nie musi być wcale taka zła wiadomość.

Jubileuszowe 911 zbudowano łącznie 963 rocznicowych 911 z nadwoziami coupe i targa, w tym 664 coupe i 299 targa. Auta były srebrne i miały czarne elementy galanterii zewnętrznej, a w kabinie półskórzane fotele, na brzegach czarne a wewnątrz wykończone tweedem w kolorze srebrnym. Uroku dodawała trójramienna kierownica Carrera oraz pięcioramienne felgi o średnicy 15 cali. Samochody tej serii wyposażono w chłodzonego powietrzem (no bo jak inaczej) sześciocylindrowego boksera o pojemności 2.7 litra i mocy 165 koni, współpracującego z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. Ten element pozostał w tym egzemplarzu bez zmian.

911 z numerem „472” trafiło, jak wiele innych, do amerykańskiego dealera w stanie Nowy Jork, gdzie wiele lat spędził w garażu. Dopiero 2018 roku został odkupiony przez holenderskiego dealera marki a następnie trafił w ręce aktualnego właściciela, austriackiego mechanika i miłośnika marki, który przeprowadził całkowitą renowację auta. 911 rozebrano do ostatniej śrubki, nadwozie zostało oczyszczone i zakonserwowane w kąpieli zanurzeniowej a następnie, krok po kroku, złożone.

Właściciel pozwolił sobie na drobne odstępstwa od specyfikacji modelu „25 Jahre”. Zamontował żółte szkła reflektorów, felgi Fuchs, inna kierownicę i zgrabne lusterka wsteczne klejone do trójkątnych szybek drzwi auta. Oczywiście, gdyby się to komuś nie spodobało to wszystkie oryginalne elementy ma w komplecie z autem więc można przywrócić 100% oryginalny wygląd.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej