Dane pojazdu

Marka: Triumph

Model: TR6

Rocznik: 1974

Cena: 132 799PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

Niektórym wydaje się, że tradycyjny brytyjski roadster istnieje w jedynym tylko słusznym kolorze „British Racing Green”, ale przecież kolorów mamy do wyboru wiele i samochodom ładnie jest też w innych. Natomiast wybór „French Blue” dla kultowego modelu Triumph’a nie wydaje się oczywisty.

Triumph to marka wybitna, podobnie jak opisywany – tutaj – niedawno Lotus. Znany wcześniej z takich właśnie, jak TR6, stylowych roadsterów, nigdy nie dorósł może do poziomu Austin Healey’a, ale stanowił dla tamtego korzystną alternatywę. Co ważne, konstruktorzy Triumph’a poszli nawet dalej i swoim fanom zaproponowali ciekawe samochody inne go formatu. Jeden z nich – tutaj – trafił w swoim czasie w moje ręce z tzw. handlowym przeznaczeniem. Proponowany krajowym nabywcom, został odprawiony z kwitkiem i ostatecznie Triumph Dolomite Sprint pojechał do Niemiec. A dodam, że do Polski trafił, przez Holandię, ze Szwajcarii.

Ścieżka niebieskiego TR6 była może mniej zawiła, ale dłuższa, gdyby liczyć w kilometrach. Jako nowy, samochód został sprzedany w USA, skąd całkiem niedawno zawitał do Austrii, gdzie wciąż przebywa i czeka na nowego właściciela. Lakier „French Blue” był już odświeżany, co nie powinno dziwić (np. Dolomite w ogóle był wcześniej czerwony, a nie niebieski), ale sprzedający twierdzi, że jest w doskonałym stanie. Co do reszty, oko się świeci a najciekawszym akcesorium wydaje się narzutka na przestrzeń pasażerską, bo przecież dni wyłącznie słoneczne to dzisiaj coraz większa rzadkość. Wrażenie robią też szprychowe felgi.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej