Dane pojazdu

Typ pojazdu: Osobowe

Marka: Fiat

Model: Croma

Rocznik: 1990

Nadwozie: Sedan

Stan: Dobry

Cena: 25 900PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

faworyta prezesa A.

Gianni Agnelli był ekscentrykiem. Palił cygara, pił alkohol, lubił kobiety i… samochody. Co w tym kontekście robi więc Croma? Cóż, ona była jego absolutnie ulubionym Fiatem. Zaskoczeni?

To taka przypowieść o tej sympatii Prezesa do Cromy. Ale wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć. Powstała w programie kooperacji z Saabem, Croma miała zgrabną linię, która skrywała przestronną, dobrze doświetloną kabinę z bardzo wygodnymi fotelami. Agnelli nie prowadził samochodu więc nie miało dla niego żadnego znaczenia, czy układ kierowniczy był wystarczająco czuły a silnik mocny. Miało być komfortowo i stylowo. I tak było.

Co nie znaczy, że Croma rozczarowuje pod którymś względem. To solidnie zbudowany samochód a poziom wyciszenia (zwróćcie uwagę na rozbudowane uszczelki drzwi) jest wręcz nieprzystający do plebejskiej marki. Co do estetyki, Croma prezentuje się lekko i nowocześnie, a przecież patrzymy na praktycznie trzydziestoletnie auto. Mechanicznie, nie ma tu również powodów do rozczarowania. Moc jest, napęd przekazywany na koła przednie. Jak powinno być w Fiacie.

I tylko żal, że taki egzemplarz jeszcze grzeje komisowy żwirek. Nie mam nic przeciwko tej formie sprzedaży, ale jednak taki egzemplarz, w tym wieku, zasługuje na coś więcej. Widziałbym Cromę za szkłem, na eleganckiej podłodze. Niech przyćmiewa swoim urokiem wszystkie inne wynalazki na placu. Jednego możemy być bowiem pewni, na niczym innym Prezes nie zawiesiłby oka.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej