Głupio to może zabrzmi, ale to Volvo zawsze mi się podobało. Właśnie takie dwudrzwiowe, z cienkimi zderzakami i najchętniej w tym kolorze. Niby nie ma w sobie nic nadzwyczajnego, ale suma nijakości daje tutaj nad wyraz smaczny efekt.

Po modelach PV i Amazon, nowa stylistyka szwedzkiej marki była dużym zaskoczeniem. Do tego stopnia, że wielu nie chciało przesiadać się do nowocześniejszych samochodów i wierzyli, że jednak nie ma jak stary, dobry Amazon.

Na pewno Amazon prezentuje się bardziej jako samiec alfa, bo nowa seria Volvo, pomimo znacznego wzmocnienia nadwozia, to jednak auto wręcz filigranowe a oszczędność zdobień i linii nadwozia dodaje całości wrażenia oszczędności formy.

I dobrze bo takie te auta miały być i kolejne serie 200 i 700 tylko kontynuowały to podejście. Zresztą, jak się głębiej zastanowić, aktualnie produkowane Volvo również cechują się tym, co marka wtedy wprowadziła i uznaje ze swoje – wstrzemięźliwością.

Co nie znaczy, że ta „cicha woda” nie nadawała się do szaleństw po północnych szutrach. Wręcz przeciwnie. Długie i stosunkowo wąskie nadwozia a co za tym idzie odpowiednie parametry rozstawu osi i kół czynią z tych Volvo idealne narzędzia do driftu.

O czym może nie powinienem wspominać w kontekście tak ładnie utrzymanego egzemplarza za niemałą jednak kwotę, ale cóż, one wszystkie mają gdzieś diabła w pudełku. Wystarczy spytać kogoś z obsługi promów, które w tamtych latach przewoziły Szwedów np. do Polski.

 

Volvo 142

Rocznik: 1969

Cena wywoławcza: 37 000PLN

Telefon: 531 711 809

Link

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej