Dane pojazdu

Marka: Lotus

Model: Elan SE

Rocznik: 1967

Cena sprzedaży: 165 000PLN

Link do oferty:

Zobacz tutaj

„Piszę do ciebie, Droga Wnusiu, bo już jesteś całkiem dorosła a z tego co wiem, rodzice nie do końca zadbali żeby poznała swoje prawdziwe pochodzenie. Niby to nie moja sprawa, ale postanowiłem to ci wyjaśnić. Zacznijmy od tego, że w zasadzie jesteś Brytyjką.”

Tak, albo w podobnym stylu, powinien się zaczynać list, który napisałby Lotus Elan do Mazdy Miaty i nie nam oceniać pobudki starszego pana, bo poznanie swoich korzeni jest dla każdego ważne. A to, że rodzice nam coś latami wciskają, nie zawsze znaczy, że jest prawdą.

Już na pierwszy rzut oka widać tu rodzinne podobieństwo. Nie tylko ogólna wielkość, a w zasadzie niewielkość, obu samochodów, ale linie nadwozia, układ jezdny, a nawet detale jak otwierane światła (tak wiem, później starano się ten szczegół zamaskować, dla niepoznaki).

To wszystko, co podoba nam się w kultowym modelu Mazdy, w prostej linii pochodzi z Lotusa. Włącznie z genetyczną zasadą założyciela marki, Colina Chapmana, który wkładał do głów swoim ludziom, że inżynierski trud pójdzie całkiem na marne, jeśli samochód będzie przyciężki.

Pytanie do kolejnego właściciela czerwonego samochodziku, które pokolenie go interesuje. Bo z technicznego punktu widzenia, dostaje praktycznie to samo. No dobrze, może brytyjska elektryka nie należy do przodujących, ale w zalewie Miaty, z łatwością przyjdzie nam odróżnić naszego Elana.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej