Definicja luksusu.

31 wyś. Strefa Wsparcia Autora

Definicja luksusu.

Każdy z nas ma inną. Dla jednego to będzie pięć gwiazdek, dla innego możliwość położenia szynki na bułce z masłem. Gdyby jednak wznieść się ponad codzienne zmagania z losem, ustalenie pewnych wytycznych nie będzie trudne.

Pokuszę się zatem o taką listę, którą przytoczyć można pod hasłem samochodowego luksusu. Sam niekoniecznie go praktykuję, wolę samochody proste i szczere, ale przecież nie jestem bez serca i umiem stwierdzić, że pewne dodatki robią na mnie dobre wrażenie.

Zacznijmy zatem od linii nadwozia bo zanim co to przecież samochód widzimy z daleka. Nie dalej jak dwa dni temu opisywałem tutaj limuzyny Hondy. Przy całym szacunku do ich konstrukcji, nie da się jednak szczerze powiedzieć o nich, że są piękne. Zatem elegancja to sprawa ważna.

Kiedy auto nam się podoba to już jest dobrze, ale jeżeli ktoś jeszcze wyzna, że szczęka mu na jego widok opadła, to pewnie jeszcze lepiej. Z tym Daimlerem jest o taki opad raczej łatwo. Jest przepiękny i nie ma co się w tej kwestii spierać.

Po nadwoziu to oczywiście wnętrze jest tym miejscem gdzie powinno się poczuć luksus. I znowu, kiedy stopy zapadną nam się w tych miękkich dywanach a sami opadniemy w fotele obite miękką skórą to chyba nie będzie wątpliwości, że lepiej być nie może.

Kiedy zaś dodać do tego prawdziwe drewno na desce rozdzielczej i konsoli oraz chromowane dodatki w całej kabinie to jasne staje się, że zaczynamy stawać w równym rzędzie z właścicielami Rollsów, którzy jednak wcale nie prowadzą swoich kolumbryniastych powozów.

Na koniec to, co dzieje się po przekręceniu kluczyka czyli dźwięk silnika. W mało którym samochodzie silnik pracuje tak równiutko i miękko jak w Jaguarze i nauki tutaj pobierać może spokojnie Mercedes czy Maserati. Mały Lexus w drodze wyjątku może im skakać po piwo na róg.

 

Daimler Double Six

Rocznik: 1988                   

Cena wywoławcza: 72 000PLN

Telefon: 579 520 580

Link

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Powiązane posty

1959El CaminoChevrolet
1993XJ220Jaguar
1981DyaneCitroen
2014Viper SRT10 T/ADodge

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej