Myšlienka na tri písmená.

36 wyś. Strefa Wsparcia Autora

Aj vy ste si všimli, že väčšina technologických riešení v automobilovom priemysle je označená trojpísmenovými skratkami? ABS, EBD a dokonca aj EGR. No všetky v nás vodičoch vzbudzujú zmiešané pocity. Hlavne preto, že prinášajú niečo nové.

Dobre si pamätám na polemiku okolo implementácie systémov ABS. Koľko hlasov bolo proti, že by malo stačiť pulzné brzdenie, že kotúčové brzdy, že toto, tamto.

Všetko je to pravda, dokonca sú medzi nami aj šampióni a dnes je opäť smutné výročie odchodu esa rely Janusza Kuliga. A všimnite si, vôbec nezomrel na ABS alebo EBD. Jednoducho, na nestráženom priecestí ho zmietol vlak.

Uznajme teda, že určité riešenia sú realizované v prospech tzv a po bezpečnostných technológiách je ďalšou oblasťou sporu ekológia. Inými slovami, ako zabezpečiť, aby plyny opúšťajúce motor neboli špinavšie ako tie, ktoré nasáva.

Takáto téza sa zdá absurdná, veď v procese spaľovania ošetrujeme zvyšky zatuchnutých stromov z obdobia kriedy a ich súčasných mamutov či čohokoľvek, čo sa po Zemi pohybovalo tlakom a teplotou. To všetko sú zložky palív tzv. fosílne palivá a nie je žiadna sila na to, aby ste ho spálili čisté.

A predsa je moderná technológia motorov taká pokročilá, že dieselové motory PSA zaparkované v centre Paríža spaľujú čisté vzduchom prenášané dusičnany – najškodlivejšie látky. Takže áno, tieto riešenia naozaj fungujú, ako kedysi ABS pri brzdení.

Teória je jedna vec, prax druhá a často sa ukazuje, že pre bezproblémové fungovanie je potrebné špeciálne dbať na pracovné podmienky týchto vyspelých technológií. Ak by sme si to mali zjednodušiť a predstaviť si, že sa každý deň pohybujeme v malom laboratóriu, nič by to nepreháňalo.

Každý, kto bol niekedy v laboratóriu, vie, že jeho prvou vlastnosťou je… čistota. Hovorím o tom v ďalšom rozhovore s Romanom Gradkowskim z chemickej spoločnosti FORTE. Žiadame vás, aby ste svoj motor udržiavali čo najčistejší. Pre dobro nás všetkých.

Zlyháva vám diesel? Pozrite si ponuku balíka Forte – tu. Ak si nie ste istí, ktorý z nich je pre vás, kontaktujte nás.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej