Myšlenka na tři písmena.

31 wyś. Strefa Wsparcia Autora

Také jste si všimli, že většina automobilových technologických řešení je označena třípísmennými zkratkami? ABS, EBD a dokonce i EGR. No, všechny v nás řidičích vzbuzují smíšené pocity. Hlavně proto, že přinášejí něco nového.

Dobře si pamatuji kontroverze kolem implementace systémů ABS. Kolik hlasů bylo proti, že by mělo stačit pulzní brzdění, že kotoučové brzdy, že to, tamto.

Všechno je to pravda, jsou mezi námi dokonce i šampioni a dnes je opět smutné výročí odchodu esa rallye Janusze Kuliga. A pozor, vůbec nezemřel na ABS nebo EBD. Prostě na nehlídaném přejezdu ho smetl vlak.

Přiznejme si tedy, že určitá řešení jsou realizována ve prospěch tzv nejvíce a po technologii řízení bezpečnosti je další oblastí kontroverze ekologie. Jinými slovy, jak zajistit, aby plyny opouštějící motor nebyly špinavější než ty, které nasává.

Taková teze se zdá absurdní, vždyť v procesu spalování ošetřujeme zbytky zatuchlých stromů z období křídy a jejich současných mamutů nebo čehokoli, co se po Zemi prohánělo tlakem a teplotou. To vše jsou složky tzv. paliv. fosilních paliv a není síla to spálit dočista.

A přesto je moderní technologie motorů tak pokročilá, že diesely PSA zaparkované v centru Paříže spalují čisté vzdušné dusičnany – nejškodlivější látky. Takže ano, tato řešení opravdu fungují, jako kdysi ABS při brzdění.

Teorie je jedna věc, praxe druhá a často se ukazuje, že pro bezproblémové fungování je třeba se speciálně starat o pracovní podmínky těchto vyspělých technologií. Pokud bychom si to zjednodušili a představili si, že se každý den pohybujeme v malé laboratoři, nic by nebylo přehánět.

Každý, kdo někdy byl v laboratoři, ví, že její první vlastností je… čistota. Hovořím o tom v dalším rozhovoru s Romanem Gradkowskim z chemické společnosti FORTE. Vyzýváme vás, abyste svůj motor udržovali co nejčistší. V zájmu nás všech.

Selhává vám diesel? Podívejte se na nabídku balíčku Forte – zde. Pokud si nejste jisti, který je pro vás, kontaktujte nás.

Dodaj media
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 30.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Zostaw komentarz

Likonic wszelkie prawa zastrzeżone  by

Strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Akceptuje Więcej